park

Veľká noc v Kaštieli Mojmírovce****

Veľká noc v Kaštieli Mojmírovce****

 

Veľká noc  v kaštieli  Mojmírovce****

Na Slovensku bola vždy Veľká noc bohatá na tradície a zvyky, z ktorých sa mnohé zachovávajú dodnes. Hlavne na slovenských dedinách ožívajú veľkonočné tradície každoročne. Dievčatá a ženy maľujú vajíčka, chystajú veľkonočné menu a chlapci vytiahnu zo skrine starostlivo schovaný šibák. K veľkonočným symbolom neodmysliteľne patria  barišky, dobre známa veršovačka „Šibi – ribi“,  baranček, zlatý dážď,  ale i vedro vody. Šibák a voda predstavujú počas veľkonočného pondelka spôsob, ktorým chlapci a muži prispievajú v tento deň k zdraviu  žien a dievčat.  

Veľká noc je pre mnohých z nás aj príležitosťou na oddych. Mnohé rodiny  využijú predĺžený sviatočný víkend na relax a zavítajú do hotelov a penziónov, kde sa o nich postará a  veľkonočnú atmosféru vyčarí personál týchto zariadení po celom Slovensku. Na tohoročnú Veľkú noc sme sa pripravili aj my v hoteli Kaštieľ Mojmírovce.

Pripravili sme pre vás zážitkami nabitý pobyt a počas sviatočných dní si  pochutíte na veľkonočnom menu. Tešíme sa na Vás!

Pre bližšie informácie o pobyte kliknite TU.

FaLang translation system by Faboba

951 15 Mojmírovce 919
+421 (0) 37 77 98 201
+421 (0) 907 846 040
recepcia@kastielmojmirovce.sk

logo-nadacia-mojmir

Táto webstránka používa súbory cookie nevyhnutné pre jej technické fungovanie a tiež pre analytické účely. Používaním tejto webstránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať zmenou nastavenia vami používaného internetového prehliadača.