park

Good France 2018

Good France 2018

 

Good France – večer, počas ktorého sa spojí 3 000 šéfkuchárov
na 5 kontinentoch a vzdajú hold francúzskej gastronómii.

Večer, 21. marec o 18:00 hodine, sa pre milovníkov dobrého jedla stane opäť pamätným, vďaka myšlienke svetoznámeho šéfkuchára Alaina Ducasseho a ministerstva Zahraničných vecí a medzinárodného rozvoja Francúzska. Tento rok už po štvrtýkrát môžete byť súčasťou toho, ako špičkoví šéfkuchári vzdajú hold francúzskej kuchyni. Výnimočnosť, ľahkosť, inovatívnosť a radosť zo spoločného stravovania – to sú hodnoty, ktoré francúzska kuchyňa vyznáva.

Po úspechu prvého ročníka, ktorý sa konal v roku 2015, sa iniciátori myšlienky rozhodli tento projekt opakovať každoročne. Kreatívny a francúzskym umením inšpirovaný šéfkuchár hotela Kaštieľ Mojmírovce, Ivan Čurgali, ktorého ste 14.3. mohli vidieť prezentovať francúzsku kuchyňu v Dámskom klube na RTVS, sa aj tento rok podpísal pod menu, vďaka ktorému sa aj Kaštieľ Mojmírovce zapojil do tohto projektu. Z celého Slovenska bolo vybratých 11 reštaurácii, ktoré pri tvorbe menu prepojili prvky francúzskej a lokálnej kuchyne a samozrejme splnili všetky zásady, ktoré bolo potrebné v menu obsiahnuť. 

Staňte sa aj vy, nielen pozorovateľmi umenia na tanieri, ale aj aktérmi a zažite na vlastnej koži radosť z francúzskeho jedla, vína a hudby.

Počet miest je limitovaný, tak rezervujte si menu za 44€ / os.  na tel.č. +421 905 381 268  alebo na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Tešíme sa na vás!

   Menu večera

Aperitív

Henri de Verleine


Predjedlo

Langusta

olivy, enoki, wasabi, pistácie

Hlavné jedlá

Kačka a králik

mrkva, vanilka, sladké drievko

Raviola

hovädzí pysk, cvikla, šošovica, smotana

Syrový chod

Selekcia francúzskych syrov

Dezert

Faux  „Crape“ cake

gaštany a karamel

 

FaLang translation system by Faboba

951 15 Mojmírovce 919
+421 (0) 37 77 98 201
+421 (0) 907 846 040
recepcia@kastielmojmirovce.sk

logo-nadacia-mojmir

Táto webstránka používa súbory cookie nevyhnutné pre jej technické fungovanie a tiež pre analytické účely. Používaním tejto webstránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať zmenou nastavenia vami používaného internetového prehliadača.